1. /
  2. Усі статті
  3. /
  4. Фото галерея
  5. /
  6. Запорізькі фахівці обговорили в Києві проблеми сортування відходів
11.09.2020

9-11 вересня в Києві проходить перша виставка обладнання і технологій для ресайклінгу, управління відходами — Recycling and Waste Expo Ukraine 2020. Керівництво компанії «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» і її генеральний директор Ігор Бурчак відвідали захід і приєдналися до ділового спілкування з професіоналами цієї сфери і однодумцями.

У рамках заходу відбулося обговорення Національного плану управління відходами до 2030 року і низки нових законодавчих актів, серед яких законопроект «Про управління відходами». Спікерами за темами виступили народний депутат України Олександр Мариковский, заступник міністра охорони довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець і юрист реформи управління відходами команди підтримки реформ при Міністерстві захисту довкілля і природних ресурсів України Тетяна Тевкун.

Обговорювалися найважливіші аспекти реформування галузі поводження з відходами і стратегічні напрямки і перспективи її розвитку. На думку Ігоря Бурчака, законопроект «Про управління відходами» є дуже актуальним, але вимагає змін, оскільки не в повному об’ємі відповідає інтересам усіх учасників сфери управління відходами. ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя», яке частково належить місту, є одним з підприємств, що здійснюють вивезення сміття в Запоріжжя. Підприємство виконало великий об’єм роботи по заміні і ремонту контейнерів, підвищенню якості надання послуги з вивезення сміття.

Директор підприємства ЗКАТП- 082801 «Коммунсантрансекологія» Юрій Дорошенко також брав участь у виставці Recycling and Waste Expo Ukraine 2020. Багато уваги приділялося розробці регіонального плану «Поводження з відходами». Одним з цікавих кластерів, який викликав великий інтерес і гарячу дискусію з експертами, було сортування твердих побутових відходів з їх переробкою і утилізацією, а також перспективи участі операторів і бізнесу в розвитку сортування відходів.